Baby Caffe – fitness dla mam z dziećmi

loga instytucjiPodczas minionego spotkania z cyklu Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa II gościła u nas rehabilitantka, a za razem mama trójki dzieci. Tym razem to mamy miały okazję posłuchać i wypróbować jak szybko, sprawnie i bez większego wysiłku można wrócić do formy z przed ciąży.

Na zajęciach zaprezentowane zostały ćwiczenia, które wykonywane systematycznie redukują dolegliwości bólowe pleców, działają wzmacniająco, a także relaksacyjnie. Prezentowane  i omówione zostały różnorodne przykłady ćwiczeń, które są skuteczne w walce z problemem rozstępu mięśni prostych brzucha i kresy białej, a także mięśni dna miednicy. Co najważniejsze większość ćwiczeń można wykonać z naszą pociechą, co sprzyja budowaniu i wzmacnianiu więzi rodzic-dziecko.

Ponadto podczas zajęć zaprezentowano różnorodne formy i metody wspomagające rozwój małego dziecka przy wykorzystaniu codziennej zabawy. Przesypywanie kaszy mannej, zabawy światłem przy wykorzystaniu ledowego basenu z piłkami, rozpoznawanie zwierząt za pomocą dźwięku oraz figurek, czy chociażby konstruowanie z klocków rozmaitych budowli.

Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie Baby Caffe- Akademia praktycznego rodzicielstwa II realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Zadanie finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.