„Baby Caffe” – poznajemy świat wielozmysłowo

W ubiegły piątek podczas spotkania „Baby Caffe” rodzice wraz z dziećmi mieli okazję uczestniczyć w zabawach wielozmysłowych.

Z mąki ziemniaczanej i mydła z dodatkiem barwnika spożywczego, powstała miękka, delikatna w dotyku masa. Wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom sprawiło jej mieszanie, ugniatanie i formowanie. Domowa ciastolina to doskonały sposób na relaksację, ćwiczenie motoryki małej, wspomaganie rozwoju małego dziecka poprzez wielozmysłową stymulację, usprawnianie chwytu, a co najważniejsze świetną zabawę.

Dodatkową atrakcją naszego spotkania były również zabawy światłem. Zaciemniony kącik wyposażony w światłowody i projektory świetlne stał się inspirującym miejscem dla małych odkrywców. To ciekawa, interesująca i inspirująca propozycja zabaw dla dzieci i ich rodziców. Ważnym aspektem naszych spotkań jest przede wszystkim współpraca z rodzicami ich zaangażowanie i doświadczenie. Uczestnicząc w zajęciach mają okazję, aby tworzyć razem z dzieckiem, towarzyszyć mu w powstawaniu czegoś nowego, a przede wszystkim dobrze się bawić i w atrakcyjny sposób spędzać czas ze swoją pociechą.

Projekt „Trampolina rozwojowa” realizowany jest przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. w ramach IX edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!” finansowanego ze środków Fundacji BGK.