BIEGAM, JADĘ, ODPOCZYWAM – SPĘDZAM CZAS Z RODZINĄ! – trasa wokół Jeziora Sępoleńskiego

Do 30 września 2016 r. można oddać głos na zadanie nr 4 (teren miasta) „Trasa piesza i rowerowa wokół Jeziora Sępoleńskiego” zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Gminy Sępólno Krajeńskie na rok 2017.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu osoby powyżej 16 roku życia. Ankietę można pobrać pod poniższym linkiem: http://www.gmina-sepolno.pl/?id=9&look=7213 lub w wersji tradycyjnej otrzymać w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim (ul. Jeziorna 6, 89-400 Sępólno Krajeńskie, od pon. do pt. w godz. 8.00-18.00, w soboty 11.00-15.00).

Zdecydowana większość mieszkańców oraz odwiedzających turystów zna oblicze Jeziora Sępoleńskiego głównie z perspektywy miasta – jego pozostałe terytorium oraz okolice pozostają w cieniu, choć reprezentują niebywałe walory przyrodnicze i krajobrazowe. Poprowadzenie wokół jeziora szlaku stanowi szansę nie tylko na ekspansję różnych form integracji i aktywności wśród mieszkańców (np. spacery rodzinne, nornic walking, wycieczki piesze i rowerowe, bieganie), ale również odgrywa znaczącą rolę w rozwoju turystyki w naszym regionie.

Szlak będzie liczył kilkanaście kilometrów, zostanie odpowiednio oznaczony oraz wyposażony w 6 przystanków widokowych. Całość w komfortowym dla przemierzających trasę rozmieszczeniu zostanie wyposażona w wiaty, ławki, kosze, stojaki na rowery. Nieoceniony jest pierwiastek integracyjny tego przedsięwzięcia – trasa będzie doskonałym miejscem do spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym czy koleżeńskim, na wspólnych spacerach lub przejażdżkach rowerowych!

Tereny wokół Jeziora Sępoleńskiego położone są w malowniczym krajobrazie – ujmują pięknem przyrody. Czas, aby mieszkańcy zarówno indywidualnie, jak i w gronie rodzinnym oraz turyści, mogli się nimi na co dzień zachwycić i czerpać radość z kontaktu z naturą podczas przemierzania szlaku!

Zachęcamy do głosowania na zadanie nr 4 (teren miasta) „Trasa piesza i rowerowa wokół Jeziora Sępoleńskiego”!