Co należy wiedzieć o kąpieli noworodka?

gmina, sd-dKąpiel, to nie tylko czynności związane z podstawową pielęgnacją dziecka – to także okazja do jego wielozmysłowej stymulacji. Na kolejnym spotkaniu w „Szkole Rodzenia”, które odbyło się 8 czerwca 2018 r., omówiliśmy i zaprezentowaliśmy prawidłowo wykonaną kąpiel, która stanowi sposobność do wzmacniania więzi i wsparcia rozwoju maluszka.

Kąpiel dziecka to podstawowy zabieg – aby mycie maluszka było bezpieczne i przyjemne, rodzice muszą zadbać o prawidłowe warunki kąpieli. Odpowiednie wykonywanie tej czynności pozwala utrzymać maluszka w czystości oraz zmniejszyć możliwość wystąpienie reakcji alergicznych, a także stanowić czas zabawy. Podczas zajęć rodzice dowiedzieli się, jakie kosmetyki i środki zaleca się używać – ważne by one były one łagodne, i nie tylko pielęgnowały, ale także chroniły delikatną skórę dziecka.

Przyszli rodzice za pomocą dziecięcego fantomu mieli szansę sprawdzić zdobyte informacje w praktyce.

Zadanie realizowane w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem V” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Kraj.