Doświadczamy, bawimy się, poznajemy świat…

bgk

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i ich rodziców, w miniony piątek zrealizowaliśmy spotkanie w ramach projektu pt. „Trampolina rozwojowa”.

Podczas zajęć „Baby Caffe” realizowanych w ramach projektu „Trampolina rozwojowa” rodzice mieli okazję wraz ze swoimi pociechami skorzystać z proponowanych zajęć i zabaw, wspierając i wzbogacając  rozwój  swojego dziecka, a także wzbogacając swój warsztat umiejętności i kreatywności. Nasze spotkanie było bardzo kolorowe i smaczne. Tych niezapomnianych doznań dostarczyły nam proste i łatwe do przyrządzenia, a także dostępne w każdym domu galaretki spożywcze. Galaretka wpływa na rozwój wszystkich zmysłów, jest kolorowa, pachnie, ma ciekawą i lepką konsystencję, a dodatkowo jest bardzo smaczna i pobudza wyobraźnię. Dostarcza wielu pozytywnych bodźców, doskonale wpływa na budowanie więzi i relacji między dzieckiem a rodzicem. Podczas takiej zabawy dziecko podejmuje działanie i przekształca rzeczywistość. Poprzez dotyk, zmieniając galaretkę buduje poczucie własnej wartości, odkrywa i staje się sprawcą własnego pomysłu. Dodatkową atrakcją naszych galaretek był ukryty w nich makaron o różnym kształcie i kolorze. Spowodowało to wiele radości i emocji, a także niezapomnianych wrażeń. Dotykając i doświadczając wspólnie z dzieckiem, rodzice mieli okazję poznać jedną z cennych zabaw wielozmysłowych.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji ze spotkania!

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!” – zadanie „trampolina rozwojowa” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj.