Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

pcprPo raz drugi w minioną sobotą (18.05.19r.) na Targowisku Miejskim w Sępólnie Kraj. świętowaliśmy razem Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Piknik rozpoczął się naszymi występami. Najpierw Wioletta Z. zaprezentowała wiersz własnego autorstwa. Następnie na scenie wybrzmiały piosenki znanych wokalistów w wykonaniu Barbary W., Marka M. i Macieja Ś. Publiczność zobaczyć mogła również piękny taniec krajeński. Wystąpiliśmy także w kabarecie pt:” Jeden z 7″. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i zaprezentowanie się na scenie Radosława Radaszewskiego, który porwał wszystkich do tańca piosenkami disco polo. Na koniec wystąpił zespół VERDIS, który również przeniósł nas w klimaty disco polo.
Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy świętować ten szczególny dzień z władzami miasta oraz z naszymi przyjaciółmi z okolicznych placówek. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Szczególne podziękowania dla Doroty J., Która zechciała poprowadzić dla nas ten piknik.
Tegoroczny piknik obfitował w liczne atrakcje – animacje cyrkowe, fotokącik, balony z helem, malowanie twarzy, grill, chleb ze smalcem, ciasto, popcorn i wata cukrowa. Wszystkich rozbawiał i rozdawał balony klaun. Na naszym stoisku można było zakupić rękodzieło. Bardzo Dziękujmy wszystkim, którzy zaangażowali się w w pomoc i organizację pikniku (rodzicom i wolontariuszom).
Piknik odbył się w ramach projektu “Przez WTZ do zatrudnienia II”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie “Dorośli-Dzieciom” w partnerstwie z Gminą Sępólno Kr. i PCPR w Sępólnie Kr.