Gmina Sępólno Krajeńskie po raz kolejny z wielką radością powitała najmłodszych obywateli!

Na spotkaniu, które odbyło się 28 lutego br. w Centrum Małego Dziecka i Rodziny, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski uroczyście powitał dzieci urodzone od 1 lipca do 31 grudnia 2016 roku z terenu Gminy Sępólno Krajeńskie.

Licznie przybyłe rodziny ciepłymi słowami przyjęła Dyrektor Żłobka Pani Danuta Daszkiewicz, po czym głos zabrał Pan Burmistrz. W swojej wypowiedzi podkreślił, iż rodzina stanowi największy priorytet gminy, która chętnie podejmuje działania mające na celu wsparcie rodziców w świadomym przygotowaniu do rodzicielstwa i w procesie wychowania dzieci.  Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem”, „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa”, „Trampolina rozwojowa” to zadania realizowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Centrum Małego Dziecka i Rodziny, które dostarczają rodzicom niezbędnej wiedzy z zakresu zdrowia, pielęgnacji, opieki na dzieckiem, stymulowania jego wszechstronnego rozwoju oraz nabywania nowych kompetencji odpowiednich do wieku i możliwości pociechy.

Burmistrz wręczył zebranym rodzicom listy gratulacyjne, podkreślając jak ważne dla rodziny jest przyjście na świat dziecka. W ten sposób zostały przywitane i symbolicznie włączone we wspólnotę mieszkańców gminy jej najmłodsi członkowie, którzy na pamiątkę tego wydarzenia obdarowani zostali upominkiem w postaci ręcznika z wizerunkiem „Wawrzynka”. Uroczystość stanowiła sposobność do przeprowadzenia ankiety diagnozującej potrzeby rodziny – w jaki sposób gmina może wesprzeć rodziny posiadające małe dzieci.

Podczas spotkania w kuluarach, przy poczęstunku, rodzice mieli okazję do wspólnej wymiany doświadczeń związanych z rozwojem i wychowaniem swoich dzieci, do rozmowy z Panem Burmistrzem oraz możliwość, aby zwiedzić Żłobek i Klub Dziecięcy. Uroczyste spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze, które zostało uwiecznione wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie realizowane w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem IV”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj., finansowane są ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie