Gmina Sępólno Krajeńskie powitała swoich najmłodszych obywateli

W poniedziałek 24 października br. rodzice wraz ze dziećmi zgromadzili się na uroczystym spotkaniu w Centrum Małego Dziecka i Rodziny, którego celem było powitanie nowo narodzonych dzieci urodzonych od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku z terenu Gminy Sępólno Krajeńskie. Nowych mieszkańców serdecznie przywitał i obdarował upominkami Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski.  

Licznie przybyłe rodziny powitała Dyrektor Żłobka Pani Danuta Daszkiewicz, po czym głos zabrał zaproszony na spotkanie Pan Burmistrz. W swojej wypowiedzi podkreślił wartość działań na rzecz dzieci i rodziny oraz nawiązał do idei powstania Centrum Małego Dziecka i Rodziny jako inicjatywy rodziców – nasze miasto potrzebowało miejsca, które zapewniałoby kompleksową opiekę dzieciom do lat trzech. Działania podejmowane przez Żłobek i Klub Dziecięcy – nie tylko dzienna opieka, ale także projekty wpisujące się w koncepcje prorodzinne – np. spotkania w „Szkole Rodzenia” czy „Baby Caffe – Akademia Praktycznego Rodzicielstwa” to bardzo ważne zadania, które wspierają rodziców i wyposażają ich w niezbędną wiedzę o pielęgnacji, zdrowiu, a także wychowaniu potomstwa.

Burmistrz wręczył zebranym rodzicom listy gratulacyjne, podkreślając jak ważne dla rodziny jest przyjście na świat dziecka – „Narodziny to przełomowe wydarzenie w życiu każdej rodziny, ponieważ dzieci stanowią jej największą wartość. Ich wychowanie wymaga pełnego zaangażowania rodziców, którzy cierpliwie uczą swoje pociechy podstawowych czynności, krzewią ciekawość, prezentują i objaśniają rzeczywistość oraz zachęcają do jej odkrywania”. W liście Burmistrz złożył także serdeczne życzenia rodzicom i dzieciom: „Życzę Państwu, aby obserwacja, jak dziecko szczęśliwie rozwija się i dorasta, otoczone mądrą i odpowiedzialną rodzicielską opieką, napawała Państwa satysfakcją. Wszelkie troski niech znajdą rekompensatę w jego uśmiechach, bezcennym czasie z nim spędzonym, małych-wielkich sukcesach i w niezliczonej ilości niezapomnianych chwil”. W ten uroczysty sposób zostały przywitane i symbolicznie włączone we wspólnotę mieszkańców gminy jej najmłodsi członkowie, którzy na pamiątkę tego spotkania obdarowani zostali upominkiem w postaci ręcznika z wizerunkiem „Wawrzynka”.

Podczas spotkania w kuluarach, przy poczęstunku, rodzice mieli okazję do wspólnej wymiany doświadczeń związanych z rozwojem i wychowaniem swoich dzieci, do rozmowy z Panem Burmistrzem oraz okazję, aby zwiedzić Żłobek i Klub Dziecięcy.

Uroczyste spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze, które zostało uwiecznione wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Okazja do wykonania podobnej fotografii nadarzy się już za 6 miesięcy –  taka forma witania najmłodszych obywateli gminy ma stać się tradycją celebrowaną dwa razy w roku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.