Inspiracje plastyczne – Portret rodziny

logo-sicienkoJesienny, ciepły klimat otaczał naszą pracownię, w której powstawały kolorowe albumy techniką scrapbookingu, torby ekologiczne malowane farbami do tkanin, lampiony z liści, butelkowe malowane dynie czy malownicze pejzaże na szklanych przedmiotach…

O kim mowa? O nas – młodych artystach-plastykach, którzy podczas minionych zajęć poznali niezwykłe techniki plastyczne i z powodzeniem realizowali przeróżne pomysły. Stawaliśmy się projektantami kolorowych puszek, papierowych lalek, czy też twórcami książeczek o sobie. To wszystko zbliżało nas bardziej do siebie, uczyło współpracy i dawało ogrom radości, powodując wyczekiwanie na kolejne plastyczne eksperymenty.

Podczas kreowania swoich prac, rozwijaliśmy zdolności manualne i swoją wyobraźnię, ale przede wszystkim otwieraliśmy się na cudze uczucia i przeżycia. W takiej atmosferze, aż chce się tworzyć! Wspólne zabawy plastyczne uczyły nas kreatywności i wzmacniały poczucie sprawczości przez znajdowanie możliwości wykorzystania ponownie czegoś z pozoru już nieprzydatnego np.: butelki czy puszki. Te działania dały nam wiele satysfakcji – zobaczyliśmy, że potrafimy stworzyć coś całkiem fajnego!

A teraz szukamy już kolejnych inspiracji, żeby kreować swój świat i pokazywać nasze talenty 🙂

Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom wraz ze Świetlicą Terapeutyczną w Sępólnie Krajeńskim realizują projekt „Rodzinna przystań – centrum usług społecznych i wsparcia rodziny” nr RPKP.09.03.02-04-0009/18,  który jest dofinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.