Kąpiel dziecka

gmina, sd-dCo każdy rodzic powinien wiedzieć o kąpieli dziecka? 13.10.2017 r. tematem spotkania w Szkole Rodzenia były zabiegi pielęgnacyjne i kąpiel maluszka.

Kąpiel to bardzo ważna czynność – dzięki niej dziecko zachowuje właściwą higienę,  a ta stanowi punkt wyjścia dla zdrowia pociechy.Aby kąpiel była dla maluszka przyjemnością, trzeba zadbać o odpowiednią temperaturę wody oraz w pomieszczeniu. Ważne są także środki pielęgnacyjne, które można stosować u dzieci. Rodzic zawsze powinien zapoznać się z ich składem i upewnić się, że preparat, który chcemy zastosować jest bezpieczny dla naszej pociechy. Po części teoretycznej, w której omawiane były m.in. bezpieczne pozycje dla dziecka w trakcie kąpieli, rodzice sami próbowali wykąpać „dziecko”. Zgodnie ze wskazówkami, które otrzymali w trakcie zajęć, sprawdzali zdobytą wiedzę na dziecięcym manekinie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie!

Zadanie realizowane w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem IV” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.