Mieszkanie treningowe

W ramach projektu “Bezpieczny dom – pewna przyszłość” uczestnicy w mieszkaniu treningowym wdrażają umiejętności nabyte podczas treningów i warsztatów.
W mieszkaniu treningowym toczą się rozmowy indywidualne i grupowe. Jest w nim przestrzeń dla odreagowania napięć w związku z trudnymi sytuacjami rodzinnymi czy zawodowymi. Kreatywne zabawy z dziećmi, wspólne gotowanie zacieśnia nie tylko rodzinne więzi, ale buduje życzliwe relacje między uczestnikami. Uczestnicy nabywają także praktycznych umiejętności – obsługi sprzętów gospodarstwa domowego np. piekarnika, płyty gazowej, zmywarki. Trenują utrzymanie porządku, po zakończonych zajęciach zawsze uczestniczą we wspólnym sprzątaniu i porządkowaniu.
W mieszkaniu treningowym często przeprowadzane są zajęcia kulinarne, w trakcie których przygotowywane są pyszne dania – i na słodko, i na wytrawnie. Pizza, racuchy z jabłkami, gofry, naleśniki – pyszności nie ma końca. Przy zastawionym stole uczestnicy integrują się między sobą i toczą wspierające rozmowy.