Mokry piasek to sposób na domową zabawę!

loga instytucji

Podczas kolejnego spotkania z rodzicami i ich pociechami w Baby Caffe Akademia Praktycznego Rodzicielstwa rodzice mieli okazję poznać domowy sposób na wspaniałą masę. Wspólnie odkrywaliśmy jego zalety – poznaliśmy składniki potrzebne do jego przygotowania, ale przede wszystkim przekonaliśmy się jak nasze maleństwa brylują w piasku, ciesząc się nim i bawiąc. Odkrywają coś, czego jeszcze nie znali.

Dwuskładnikowa masa to połączona mąka i olej w proporcji 4 szklanki mąki i 1 szklanka oleju. Z tak przygotowanej masy powstaje domowy piasek, który klei się tylko do siebie, łatwo formuje, modeluje, przesypuje, zupełnie jak mokry piasek, choć w rzeczywistości to sucha, niebrudząca masa. Zupełnie bezpieczna i tania w przygotowaniu. Do uzyskania koloru można również dosypać startą na tarce kredę. Piasek jest idealny do zabaw dla małych i dużych. Wspólne przesypywanie, tworzenie babek i rozmowy niezwykle budują relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi.

Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Kraj. w ramach projektu Baby Caffe – Akademia Praktycznego Rodzicielstwa. Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.