„Nareszcie razem – zajęcia socjoterapeutyczne na obozie terapeutycznym” – Funka 2021r.

gmina, sd-dObóz socjoterapeutyczny dla wychowanków Świetlicy Terapeutycznej

„Nareszcie razem – zajęcia socjoterapeutyczne na obozie terapeutycznym” – Funka 2021r.

30 czerwca 2021r. był dniem wyjazdu na obóz dla 30 wychowanków, którzy systematycznie uczęszczali do Świetlicy Terapeutycznej w Sępólnie Krajeńskim. To już 25 raz, czyli od 25 lat nasi wychowankowie wyjeżdżają na obozy socjoterapeutyczne do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce.

Zawsze to wyczekiwany czas, pełen atrakcji, przygód i niesamowicie ciekawych chwil, które wychowankowie pamiętają latami. Tak było i tym razem. Żaglówki, statek badawczy „Bartek“, rowery wodne, kąpiele, zajęcia z ornitologii, artterapii, strzelanie z łuków, wędrówki po borach, nocne obserwacje życia owadów, no i upragnione dyskoteki! Zajęcia socjoterapeutyczne i społeczność obozowa, to codzienny rytuał, to na społeczności każdy miał prawo zgłaszać swoje spostrzeżenia, dzielić się z innymi tym, co go porusza, śmieszy czy denerwuje. To ważny element naszych wyjazdów, każdy uczestnik ma takie same prawa, może decydować o wielu sprawach. „Tolerancja, przyjaźń i nareszcie razem“, to motto naszego obozu.

Musimy wspomnieć też o „Zielonej Budce“, która cieszyła się, jak co roku, ogromnym powodzeniem. To tam wydawaliśmy swoje kieszonkowe, nie zawsze na ekologiczne specjały :). Stołówka witała nas niesamowitymi zapachami,  szwedzki stół na śniadanie i kolację oraz  smaczne obiady czekały na nas każdego dnia.

To był piękny, relaksujący, leśny czas bycia ze sobą, którego wszyscy bardzo potrzebowali po trudnym szkolnym roku pełnym obostrzeń i niepewności. Tutaj też pamiętaliśmy o higienie i procedurach. Organizatorem obozu było „Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom“, które dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Gminę Sępólno Krajeńskie mogło sfinansować i zrealizować  obóz, który  dał dzieciom z naszej gminy ogrom doświadczeń, radości i niezapomnianych przeżyć.