PUNKT KONSULTACYJNO – PROFILAKTYCZNY PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII PRZY STOWARZYSZENIU „DOROŚLI – DZIECIOM”

NIE POZNAJESZ SWOJEGO DZIECKA? TRACISZ Z NIM KONTAKT?

BYWA ZAMKNIĘTE, AGRESYWNE, POZBAWIONE WRAŻLIWOŚCI?

BYĆ MOŻE MA KONTAKT Z NARKOTYKAMI, DOPALACZAMI,

NIE LEKCEWAŻ TEGO!!!!!

punkt

Punkt Konsultacyjno – Profilaktyczny ds. Przeciwdziałania Narkomanii przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” ma swoją siedzibę w Sępólnie Krajeńskim przy ul. Szkolnej 8/7.

W Punkcie mogą znaleźć pomoc osoby eksperymentujące z dopalaczami i narkotykami lub osoby uzależnione. Opiekunowie prawni oraz rodzice, którzy są zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci mogą tutaj porozmawiać anonimowo lub w  kontakcie bezpośrednim z terapeutą. Można też zadzwonić i porozmawiać, zapytać i postarać się zrozumieć zachowanie bliskiej Ci osoby, która nagle wydaje się być kimś zupełnie innym…

Dowiesz się na co zwrócić uwagę, jakie są reakcje i zachowanie po zażyciu danego specyfiku i jak można pomóc swojemu dziecku.

W Punkcie po konsultacji udostępniane są bezpłatnie testy do sprawdzania zawartości narkotyku w organizmie.

Realizujemy założenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii W Sępólnie Krajeńskim. Nasze działania dofinansowuje Gmina Sępólno Krajeńskie i Województwo Kujawsko-Pomorskie. Współpracujemy z  Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii i Pełnomocnikiem  Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz HIV/AIDS, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Punktem Interwencji Kryzysowej i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Sępólnie Krajeńskim.

Dyżury prowadzone są dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Poniedziałek godz. 16.00-18.00 i w czwartki 08.00-10.00. Telefon kontaktowy 606-806-117.

W punkcie przyjmuje certyfikowany specjalista terapii uzależnień.

2