Nagrody i wyróżnieia

Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” znalazło się w piątce wyróżnionych organizacji zajmujących się projektami Wolontariatu Europejskiego.Organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji konkurs „EDUinspiracje” ma na celu wyłonienie najbardziej wartościowych, zwłaszcza w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów działań, projektów dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację. Stowarzyszenie zostało nominowane w kategorii specjalnej „20 lat Wolontariatu Europejskiego”. Znaleźliśmy się w piątce organizacji, które – zdaniem organizatorów – realizują dobre jakościowo projekty Wolontariatu Europejskiego (w ramach Programu Erasmus plus) i zasługują na wyróżnienie. 17 listopada 2016 r. w Warszawie odbyła się Gala EDUinspiracje, na której wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii. Mimo tego, że nie zajęliśmy pierwszego miejsca, już sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem i docenieniem pracy, jaka wiąże się z realizacją projektów Wolontariatu Europejskiego. W Polsce jest ponad 200 akredytowanych organizacji, które realizują podobne projekty, zatem miejsce w pierwszej piątce to ogromny sukces.

edu-kolStowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” otrzymało w 2009 roku prestiżowe wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii „Budowanie społeczeństwa obywatelskiego” za całokształt działalności.

W dniu 10 sierpnia 2011 roku z okazji “Święta Patrona Gminy Sępólno Krajeńskie – Świętego Wawrzyńca” , Statuetkę Świętego Wawrzyńca otrzymało Stowarzyszenie  “Dorośli-Dzieciom” za pełną zaangażowania postawę i wkład pracy  w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży przede wszystkim na rzecz dzieci i młodzieży Gminy Sępólno Krajeńskie, często ze środowisk zagrożonych i patologicznych, ale także dla osób dorosłych.
Statuetkę z rąk  Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego oraz dyplom wręczony przez  Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Rohde odebrał Jarosław Niemyjski Prezes Stowarzyszenia “Dorośli – Dzieciom”, który przedstawił działalność stowarzyszenia oraz podziękował za to szczególne wyróżnienie.2011,08,10_sesja_wawrzyniec_009 2011,08,10_sesja_wawrzyniec_014

 

Dodaj komentarz