O zajęciach z majsterkowania

ologowanieDzieci bardzo lubią zajęcia z majsterkowania, ponieważ wymyślanie i samodzielne konstruowanie zabawek, modeli, gadżetów sprawia im wiele radości. Daje także poczucie satysfakcji i dumy, ponieważ młodzi majsterkowicze wykonują prace samodzielnie. Pojawia się emocjonalna więź z projektami,  dzieci o nie dbają.

Jakie prace powstają na naszych zajęciach?  Tworzymy m.in. domki dla lalek z wyposażeniem (meble, TV, obrazy), wózki dla lalek z obracającymi się kółkami i wyposażeniem (pościel, zabawki), samochody samodzielnie wymyślone ze skrętnymi kołami z ogumieniem, hakami holowniczymi, szybkami z pleksi,  a nawet jeden z napędem elektrycznym na śmigło, traktory ze skrętnymi kołami, z elementami aluminiowymi, kominami, przyczepy z otwieranymi na zawiasach bokami, a także kilkuelementowe przedmioty ozdobne: figurki zwierząt, podstawki, pudełka otwierane, zawieszki.

Majsterkowicze dostrzegają, że aby coś powstało, należy poświęcić temu czas i zaangażować się –  doceniają swój wysiłek i cieszą się z rozwoju własnych umiejętności.