Pierwsza pomoc – wiedza, która ratuje życie

gmina, sd-dWiedza zdobyta przez uczestników spotkania w Szkole Rodzenia, które odbyło się 27 września, może okazać się bardzo cenna w przypadku zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Zaproszony gość – ratownik medyczny, przedstawił najważniejsze zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Podczas zajęć ratownik zaprezentował instruktaż dotyczący prawidłowego udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Omówione i zaprezentowane na fantomie zostały: pozycja boczna bezpieczna oraz resuscytacja dzieci i dorosłych. Uczestnicy spotkania w sposób praktyczny mogli sprawdzić swoje umiejętności, wykorzystując do ćwiczeń fantom. Zaproszony gość opowiedział, jak należy postępować w wypadku: zadławienia, omdlenia, krwotoku, poparzeń oraz na co zwrócić uwagę, przy ocenie stanu zdrowia osoby poszkodowanej.

Zapraszamy na kolejne spotkanie!

Zadanie realizowane w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem IV” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Kraj.