„Pieszy Rajd nad Jeziorem Sępoleńskim”, czyli piękno przyrody przed obiektywem

W ramach projektu „Poznaj przyrodę Krajny” finansowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie odbyły się dwie tury „Pieszych rajdów nad Jeziorem Sępoleńskim” zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom”.

Trasę pierwszego z nich dzieci  i młodzież ze Świetlicy Terapeutycznej w Sępólnie Krajeńskim przemierzyła w maju br., czyli późną wiosną, a drugi we wrześniu br., wczesną jesienią. Podążając ścieżką wśród lasów mieszczących się przy brzegu naszego jeziora, zawędrowali aż do Lutówka Młyn. Tam, w miejscu wyznaczonym na bezpieczne grillowanie, nie tylko jedli pieczone kiełbaski, ale i słuchali ciekawostek dotyczących natury sępoleńskich terenów. Dzięki organizacji rajdów w różnych porach roku uczestnicy mieli szansę zaobserwować zmiany zachodzące w naturze. Pracownicy Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim, w atrakcyjnej i przystępnej formie opowiedzieli m.in. o zjawiskach zachodzących w faunie i florze na skutek zmiany pór roku, więc wyprawa miała charakter praktycznej lekcji o leśnym ekosystemie.

RAJDMAJOWY

Zarówno przebieg rajdu, jak i przyrodnicze obserwacje uczestnicy uwiecznili na zdjęciach, które w listopadzie br. będzie można oglądać w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim.