Piknik rodzinny, czyli Eko-Gaj pełen atrakcji

W minioną sobotę 11.06.2016 r. w Eko-Gaju przy Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie Krajeńskim odbył się piknik rodzinny.Podczas plenerowego spotkania przeprowadzono debatę „Bezpieczny maluch” –  w ramach tej akcji rozdane zostały kolorowe opaski, które zakłada się dziecku na rękę w celu zwiększenia jego bezpieczeństwa. Na takiej opasce zapisuje się bowiem numer telefonu rodzica, jest też miejsce na informacje o alergiach, chorobach czy grupie krwi. Podczas wizyt w zatłoczonych miejscach wystarczy chwila nieuwagi, by stracić pociechę z oczu – posiadanie takiej opaski zwiększa szansę na szybsze odnalezienie dziecka. Część akcji zachęcającą do zakładania pociechom kolorowych opasek bezpieczeństwa koordynowała Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim. W trosce o ochronę zdrowia i życia Przemysław Szmelter – ratownik medyczny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim, zaprezentował elementy udzielania pierwszej pomocy dzieciom.

Ponadto przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim przedstawili profilaktyczny program dla przyszłych rodziców pt. „Nie pozwól  odlecieć swojemu szczęściu”.

Dla wszystkich milusińskich przygotowano wiele ciekawych atrakcji – m.in. strefę foto, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, strefę relaksu, w której można było odpocząć i zrelaksować się, strefę malowania twarzy, strefę wody i piasku, ruchu, a także modelowania – w niej ciocie z balonów wyczarowywały różnorodne cudaki.

W przygotowania do pikniku zaangażowało się wiele instytucji m.in.: Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom”, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Kraj., Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim.

Zapraszamy do prześledzenia fotorelacji z pikniku!