PIKNIK RODZINNY – „Święto pieczonego ziemniaka” z projektu „Rodzinna przystań – centrum usług społecznych i wsparcia rodziny”

logo-sicienkoW sobotę 21 września 2019r. w Eko-Bazie odbył się piknik rodzinny “Święto Pieczonego Ziemniaka” – pierwsza inicjatywa w ramach projektu “Rodzinna Przystań – centrum usług społecznych i wsparcia rodziny” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” i Świetlicę Terapeutyczną.

Od samego rana całe rodziny , animatorzy, dzieci przygotowywali ognisko, rozpalali drewno pod polową kuchnią, w której gotowali grochówkę. Dzień wcześniej trwały przygotowania, dzieci z rodzicami piekli na zajęciach kulinarnych bułeczki z serem, kroili warzywa na grochówkę, organizowali wszystko aby ten dzień dał wszystkim dużo radości i zadowolenia. I rzeczywiście tak było, dużo wzajemnego ciepła, pozytywnych emocji sprawiło rodzinne bycie z mamą czy tatą, rozgrywki sportowe, przeciąganie liny, skoki w workach, dmuchane balony oraz zabawy z chustą animacyjną. Niezliczona ilość waty cukrowej, popcornu, ciepłego kompotu, chleba ze smalcem, pieczonych przy ognisku kiełbasek i ziemniaków umilały nam czas.

Cała impreza była wzbogacona odbywającymi się tuż obok warsztatami plastycznymi, na których powstały ziemniaczane cudaki, a także zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy, w których każdy mógł poznać wiele ciekawostek ze świata przyrody.

Obraz, który pozostanie w naszej pamięci to umorusane pełne emocji twarze dzieci i uśmiechnięte zaangażowane twarze rodziców… Warto było tam być i to wszystko zobaczyć. Do zobaczenia!