Podsumowanie animacji sportowych

Zajęcia sportowo – rekreacyjne w ramach projektu „Centrum Aktywności Rodziny Drogą do Integracji – PAL” rozpoczęły się 2 marca 2019 r. i trwały do 22 lutego 2020 r. Większość spotkań odbywało się na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Uczestnicy brali udział w różnego rodzaju grach i zabawach integracyjnych, korzystali ze ścianki wspinaczkowej, grali w badmintona, tenisa stołowego, przerzucankę siatkarską i wiele innych. Dzieci bardzo chętnie bawiły się na trampolinie oraz na torach przeszkód. Była również możliwość skorzystania z kompleksu odnowy biologicznej.
Przy sprzyjającej pogodzie zajęcia odbywały się na zewnątrz. Kilka razy udaliśmy się na Trasę PZU Zdrowia, gdzie na poszczególnych stacjach wykonywaliśmy ćwiczenia ogólnorozwojowe. Przy okazji uczestnicy zapoznali się z techniką Nordic Walking. Członkowie projektu poznali również grę w bule, podkowę, darta i wiele innych gier rekreacyjnych. W okresie letnim uczestnicy korzystali z wypożyczalni sprzętu wodnego na Plaży Miejskiej. Mieli okazję popływać łódką z silnikiem, kajakiem i rowerem wodnym.
Kilka razy wybraliśmy się na podchody. Za każdym razem ekipa przemierzyła
5-kilometrową trasę po Lesie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim. Trzeba było poruszać się zgodnie z wyznaczonymi strzałkami i rozwiązywać różnorodne zadania matematyczne, ruchowe i wiele innych. Na koniec przy ognisku omawiane były wszystkie rozwiązywane zagadki.
Zorganizowano również Olimpiadę Centrum Aktywności Rodziny (20.07.2019 r.) oraz Dzień Rodziny na Sportowo (28.09.2019 r.). Nie brakowało sportowych emocji, rywalizacji w zgodzie fair-play, a przede wszystkim dobrej zabawy. Zmagania rozpoczęto od zapalenia znicza olimpijskiego.
Na ostatnich zajęciach w ramach projektu odbył się Turniej Gier Rekreacyjnych. Zmagania zorganizowano w 3 kategoriach: kobiety, mężczyźni oraz dzieci. Uczestnicy rywalizowali w darta, warcaby oraz chińczyka. Każdy otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki upominek.
Zajęcia sportowo – rekreacyjne minęły pod znakiem dobrej zabawy. Dziękujemy uczestnikom za duże zaangażowanie i miło spędzony czas!