Powitanie najmłodszych mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie

gmina, sd-d16 października w Centrum Małego Dziecka i Rodziny Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski powitał dzieci urodzone od 1 stycznia do 30 czerwca br. z terenu Gminy Sępólno Krajeńskie. W pierwszym półroczu 2017 roku gmina powiększyła swoje grono aż o 108 młodych obywateli.

Uroczyste spotkanie otworzyła Dyrektor Żłobka Pani Danuta Daszkiewicz – podkreśliła, że to bardzo radosne okoliczności i cieszy się, że rodziny tak licznie przybyły. Następnie głos przekazała Panu Burmistrzowi, który zaakcentował, iż wysoki wskaźnik urodzeń w naszej gminie, stanowi powód do zadowolenia, ponieważ rodzina – zapewnienie jej bezpieczeństwa i optymalnych warunków do rozwoju, to rzecz nadrzędna. Dlatego też gmina chętnie podejmuje działania mające na celu wsparcie rodziców w świadomym przygotowaniu do rodzicielstwa i w procesie wychowania dzieci.

Po uroczystym otwarciu spotkania Burmistrz wręczył rodzicom listy gratulacyjne, a najmłodszym, na pamiątkę tego wydarzenia, ręcznik z wizerunkiem „Wawrzynka”. Na pamiątkę spotkania wykonano wspólne zdjęcie uwieczniające tę radosną uroczystość. Następnie w kuluarach przy poczęstunku nastąpiła sposobność do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń związanych z rozwojem i wychowaniem dzieci. Chętni mieli możliwość zwiedzania obiektu – Żłobka i Klubu Dziecięcego.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Projekt „Szkoła Rodzenia -Mamo, tato tu jestem IV” realizowany przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Zadanie finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.