Rajd pieszy nad Jeziorem Sępoleńskim

W dniu 17 maja 2015 r. odbył się Rajd pieszy nad Jeziorem Sępoleńskim dla dzieci i młodzieży za Świetlicy Terapeutycznej w Sępólnie Krajeńskim.

Trasa rajdu wiodła ścieżką wśród lasów przybrzeżnych naszego jeziora. Miejscem docelowym było Lutówko Młyn, gdzie na połączeniu Jeziora Sępoleńskiego  i Jeziora Lutowskiego jest tzw. Grzybek, w którym był postój na zjedzenie kiełbasek z ogniska i wysłuchanie opowieści na temat przyrody Krajny. Informacje na temat fauny i flory naszego regionu przedstawiły pracownice Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie rajdu odbywały się zabawy rekreacyjne oraz dzieci i młodzież robiła zdjęcia, które mają być wykorzystane na wystawie fotograficznej.
W dniu 26 września 2015 r. zaplanowana jest druga część rajdu, w trakcie której dzieci i młodzież będzie mogła zaobserwować zmiany w przyrodzie i wysłuchać informacji na temat przyrody w okresie jesiennym i zimowym. Będą też robione zdjęcia na wystawę.
Rajd pieszy realizowany jest w ramach projektu „Poznaj przyrodę Krajny” finansowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.