Rodzinne warsztaty kulinarne

logo-sicienkoWe wrześniu rozpoczęliśmy Rodzinne warsztaty kulinarne, czyli spędzaliśmy czas na wspólnym gotowaniu. Sprawiło nam to radości co niemiara – w kuchni było wesoło i smakowicie. Cieszymy się, że razem z rodzicami możemy eksperymentować ze smakami i nauczyć się, w jaki sposób przygotowuje się różne potrawy, by potem móc asystować w domu, podczas obiadowej pory.

Największą radość dotychczas sprawiło nam pieczenie pysznych ciasteczek. Dopisywał nam przy tym świetny humor, a mąka, z której lepiliśmy ciasto na ciasteczka, przyozdabiała nam buzie. Lukier, którym dekorowaliśmy nasze smakołyki, czasem lądował na naszych fartuszkach, policzkach czy butach J

Podczas innych zajęć lepiliśmy pierogi i… zabawa z mąką się powtórzyła J Nasze pierogi, jak na prawdziwe pierogi przystało, wypełnione były pysznym farszem. Najbardziej smakowały nam truskawkowe i czekoladowe. Oj, lubimy słodkości! Już nie możemy doczekać się kolejnego kulinarnego spotkania.

Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom wraz ze Świetlicą Terapeutyczną w Sępólnie Krajeńskim realizują projekt „Rodzinna przystań – centrum usług społecznych i wsparcia rodziny” nr RPKP.09.03.02-04-0009/18,  który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.