Rola zabawy w rozwoju dziecka

logo-kujawy-pomorzeZabawa jest podstawową i naturalną aktywnością małych dzieci, która wpływa na ich całościowy rozwój. Dzieci bawią się „całe sobą”, angażują emocje i mobilizują swoją całą energię fizyczną i umysłową.

Podczas spotkania „Baby Caffe” dzieci wraz z rodzicami odkrywały co nowe i nieznane, pokonywały przeszkody, turlały się na piłkach, zjeżdżały z zjeżdżalni przechodziły przez tunele, i żelowe ścieżki. Naturalnie wybierały sobie zabawy, które były dla nich ciekawe i inspirujące do nowych odkryć oraz adekwatne do aktualnych potrzeb, poziomu rozwoju, zainteresowań czy nastroju. W czasie zabaw dzieci uczą się na zasadzie prób i błędów, bez obaw, że poniosą porażkę. Zabawy są wspaniałym sposobem na wspólne, dobre chwile spędzone z dzieckiem oraz na budowanie i pogłębianie wzajemnej bliskości.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa IV” realizowane przez  Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego