Rozmowa kwalifikacyjna – tajniki sukcesu

gci,gmina,sd-d26 września 2019 r., w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” gościliśmy uczniów IV klasy Technikum w Sępólnie Krajeńskim, którzy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Rozmowa kwalifikacyjna – tajniki sukcesu”. Aspekty, które szczególnie nas interesowały, dotyczyły autoprezentacji i sygnałów płynących z mowy ciała.

Prawidłowe przygotowanie dokumentów aplikacyjnych i otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną to tylko ułamek sukcesu. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oprócz właściwego zaprezentowania się kandydata, liczy się też to, jak odbierane jest jego zachowanie. Ważna jest świadomość jak nasze gesty, mimika i ton głosu znacząco wpływają na naszą ocenę.

W trakcie spotkania omówiliśmy najważniejsze aspekty komunikacji niewerbalnej, które mogą okazać się przydatne w codziennych relacjach międzyludzkich. Mamy nadzieję, że udzielone wskazówki okażą się w przyszłości pomocne, a uczniowie wykorzystają zdobyte informacje w różnych sytuacjach życiowych.

Zadanie „Gminne Centrum Informacji” jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.