Sępólno Krajeńskie w grach i zabawach

pit-gmina-sddW Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” 20.02.2018 r. odbyły się warsztaty komputerowe „Sępólno Krajeńskie w grach i zabawach”.

Podczas pierwszej części zajęć została omówiona prezentacja multimedialna dotycząca historii naszego miasta. Ciekawość dzieci wzbudziły fotografie przedstawiające Sępólno Krajeńskie dawniej – uczestnicy warsztatów porównywali, jak zmienia się nasze miasto na przestrzeni czasu.

W drugiej części zajęć przeszliśmy do rozwiązywania wcześniej przygotowanego testu online, który dotyczył informacji na temat Sępólna Krajeńskiego. Do stworzenia testu wykorzystaliśmy program Kahoot – bezpłatną platformę do przeprowadzania interaktywnych quizów. Quiz to świetny sposób na sprawdzenie i utrwalenie wiedzy w formie zabawy. Pytania nawiązywały do treści, które przedstawione zostały podczas prezentacji. Uczestnicy rozwiązywali test w grupach dwuosobowych – pozytywne nastawienie, chęć zdobycia pierwszego miejsca w quizie oraz wiedza sprawiły, że uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze.

Dzieci zapraszamy na kolejne zajęcia organizowane przez Punkt Informacji Turystycznej w Sępólnie Krajeńskim. Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.