„Światowy Dzień Turystyki” – warsztaty komputerowe

logoW tym roku z okazji „Światowego Dnia Turystyki” Punkt Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim zorganizował warsztaty komputerowe dla dzieci.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia najważniejszych informacji dotyczących turystyki – co rozumiemy przez to pojęcie, kto to jest turysta, jakie wyróżniamy rodzaje turystyki i na czym polega praca w Punkcie Informacji Turystycznej. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego ludzie podróżują. Dzieci chętnie podawały swoje propozycje i wskazywały, że ludzie podróżują by poznać nowe miejsca, z ciekawości świata, by wypocząć czy aktywnie spędzić czas wolny. Uczestnicy zajęć poznali najczęściej odwiedzane miasta w Polsce i wskazywali swoje ulubione miejsca wypoczynku.

W drugiej części zajęć dzieci podzieliły się na grupy i drużynowo rozwiązywały interaktywny quiz pn. „Jak dobrze znam moje miasto i jego okolice?”. Ich zadanie polegało na udzielenie odpowiedzi na kilkanaście pytań – niektóre dotyczyły 1. części zajęć, pozostałe wymagały dobrej znajomości Sępólna Krajeńskiego. Quiz pozwolił nam uporządkować zdobytą wiedzę i dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji.

Zadanie „Punkt Informacji Turystycznej” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

DSC_0137 DSC_0129 DSC_0134