Święto Pieczonego Ziemniaka

logoEFSJesień, to m.in. czas zbioru ziemniaków, a przy tym świetna okazja do zabawy. 17 października 2021r. w ramach projektu „Przyjazna przystań” zorganizowane zostało Święto Pieczonego Ziemniaka. Obchodzone jest ono od wielu lat i w ten sposób kontynuowane są ludowe tradycje.  

Uczestnicy projektu licznie zgromadzili się na Eko-Bazie. Brali udział w różnego rodzaju atrakcjach, dzięki czemu czas oczekiwania na pieczone ziemniaki minął bardzo szybko. Najwięcej emocji sportowych wywołał konkurs przeciągania liny. Dodatkowo wszyscy świetnie bawili się przy rzucie podkową, co chwilę ustanawiając nowe rekordy punktowe. Na koniec wszyscy nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Poza tym dzieci chętnie uczestniczyły w malowaniu krajobrazów jesiennych oraz puszczaniu baniek mydlanych. Nie mogło również zabraknąć waty cukrowej oraz popcornu.

Wspólne zabawy oraz pieczenie kiełbasek i ziemniaków przy ognisku były świetną okazją do integracji. W kolejny weekend uczestnicy projektu wezmą udział w „Potyczkach Rodzinnych”.