Szlachetni 2016!

Weekend cudów za nami! Sępoleńscy wolontariusze, z ogromnym wsparciem ludzi dobrego serca, wykonali swoją pracę i dotarli z prezentami do rodzin. Tym samym, finał Szlachetnej Paczki 2016 zakończono. Ale to nie koniec pomagania – w Paczce możesz pomagać na różne sposoby!

Na początek, kilka faktów. Czy wiesz, że tegoroczna Szlachetna Paczka dotarła do 18 960 tysięcy rodzin, a projekt połączył ze sobą 750 970 osób? Co więcej, średnia wartość jednej paczki to 2 501 zł, a przy jej przygotowaniu brało udział 35 osób, a łączna wartość prezentów to ponad 47 mln złotych! Do tego pomoc specjalistyczna – tysiąc osób otrzyma wsparcie m.in.  w postaci pomocy lekarskiej albo prawnej. Nasza praca, to nie tylko finał, kiedy to darczyńcy dostarczyli do magazynów (700 takich miejsc!) przygotowane przez siebie paczki. Nasza praca trwa cały rok. Ponad 11 000 wolontariuszy dba o to, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a nad nimi czuwa 645 lokalnych liderów.

Co łączy Parę Prezydencką z Robertem Lewandowskim? Szlachetna Paczka! Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przekazali prezenty dla wybranej przez siebie rodziny – To dar serca i wielki dar budowania wspólnoty – podkreślił Prezydent.  Podobnie zrobili piłkarze reprezentacji Polski w piłce nożnej z Adamem Nawałką na czele – Cała drużyna z radością przygotowuje paczki – powiedział trener. – Zawsze staramy się pomóc tyle, ile możemy. Wtórował mu kapitan Robert Lewandowski – Dla nas pomaganie ze Szlachetną Paczką jest czymś naturalnym, robimy to co roku.

U nas nie było Pary Prezydenckiej, ani sławnych piłkarzy, lecz nasi darczyńcy spisali się na medal! Dzięki ich zaangażowaniu w prezenty mogliśmy być świadkami pełnych wzruszenia i radości chwil, które na długo zagoszczą w naszej pamięci. Serce rośnie, gdy widzi się ludzi, którzy pragną spełnić marzenia innych – często zupełnie zwyczajne dla większości, jak pralka, garnki, czy po prostu jedzenie. W naszym rejonie obdarowanych zostało 28 rodzin, które – dzięki wielkiej pracy naszej liderki Moniki – zostały odwiedzone przez 12 wolontariuszy. Weekend pełnych kartonów i gorących serc minął szczęśliwie, ale nie tylko za sprawą darczyńców i naszej pracy. Gdyby nie firmy i osoby prywatne, które pomagały nam przez te dwa dni finału i wiele dni poprzedzających, to byłoby bardzo, bardzo trudno osiągnąć sukces. Dziękujemy! Po stokroć, dziękujemy! I zachęcamy do pomocy, Szlachetna Paczka działa cały rok!