Tegoroczny Turniej w Zbijaka

W dniu 5 maja 2016 roku, w hali Centrum Sportu i Rekreacji “Krajna Arena” odbył się VI Turniej w Zbijaka dla osób niepełnosprawnych. W tegorocznym turnieju wzięło udział 10 drużyn z następujących placówek z województwa kujawsko-pomorskiego : ŚDS w Tucholi, WTZ w Tucholi, WTZ w Mroczy, ŚDS w Więcborku, WTZ w Nakle, WTZ w Grudziądzu, DPS w Suchorączku, DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim, DPS dla Dorosłych w Kamieniu Krajeńskim, WTZ w Sępólnie Krajeńskim.

W zaciętych rozgrywkach zwyciężyła drużyna reprezentująca ŚDS w Tucholi. GRATULUJEMY!!! Ponadto w drodze losowania drużyna otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez “Wiadomości Krajeńskie”. II miejsce zajęła drużyna WTZ z Mroczy, III miejsce WTZ z Sępólna Krajeńskiego.

W tym roku Stowarzyszenie “Dorośli – Dzieciom” ogłosiło konkurs na nadanie imienia maskotce turnieju – sympatycznej słonicy. Z nadesłanych propozycji, pięcioosobowe jury wyłoniło zwycięskie imię – DEJZI. Konkurs wygrali uczestnicy WTZ Z Mroczy.

Dodatkową atrakcją była formacja taneczna BAILAMOS z Bydgoszczy, która zaprezentowała pokaz tańca i przeprowadziła warsztaty taneczne dla uczestników turnieju. Wspólny taniec jeszcze bardziej połączył i zintegrował uczestników i gości oraz dostarczył wszystkim mnóstwo radości. BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za obecność zaproszonym gościom, władzom powiatu i gminy Sępólno Krajeńskie, przedstawicielom i dyrektorom placówek oraz przedstawicielom lokalnych mediów.
Dziękujemy obsłudze hali CSiR za udostępnienie obiektu, sędziom za profesjonalne przeprowadzenie rozgrywek, klubowi MLKS Krajna, obsłudze kawiarenki za serdeczne ugoszczenie zaproszonych gości. Dziękujemy ratownikowi medycznemu za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie oraz wolontariuszom EVS /Erasmus + i wszystkim naszym przyjaciołom, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu turnieju oraz okazali wsparcie i towarzyszyli drużynom podczas turnieju. Dzięki Wam po raz kolejny doświadczyliśmy wspaniałej życzliwości i ciepła. Emotikon smile

Dziękujemy redakcji “Wiadomości Krajeńskich” za ufundowanie nagrody specjalnej, redakcji “Kanał10” za relację video, oraz redakcji Radia Weekend.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Gminy Sępólno Krajeńskie oraz Stowarzyszenia „Dorośli – Dzieciom”.