Uroczyste otwarcie nowej części Żłobka

18 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Żłobka w budynku Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie Krajeńskim. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz, samorządowcy i dyrektorzy instytucji. Nie zabrakło również rodziców wraz z dziećmi, czyli bezpośrednich użytkowników dobudowanego obiektu.

Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski, Dyrektor Centrum Małego Dziecka i Rodziny Pani Danuta Daszkiewicz oraz reprezentant rodziców Pani Monika Fojucik i jej synek – niespełna roczny Tomek, wspólnie po upływie niemalże trzech lat od otwarcia Centrum, po raz kolejny przecięli wstęgę na znak oddania nowej części budynku do użytku i dla pożytku najmłodszych mieszkańców Sępólna.

Po części oficjalnej, w której wygłaszano przemowy i podziękowania, przybyli goście zostali zaproszeni do zwiedzania dobudowanej części Żłobka. Zwiększyła się nie tylko jego powierzchnia, ale i jakość, która zapewni komfortowe i kreatywne warunki rozwoju maluszkom. Nowa przestrzeń mieści dwie sale zabaw, pomieszczenie do zabaw wodnych, salę wyciszającą, toalety i bardzo ważne, praktyczne miejsca magazynowe oraz archiwum.

Przedsięwzięcie rozbudowy zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 “Maluch 2015” Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków własnych Gminy Sępólno Krajeńskie.