VII Turniej w Zbijaka dla osób niepełnosprawnych

Kolejny VII Turniej w Zbijaka dla osób niepełnosprawnych już za nami. Jak co roku w hali Centrum Sportu i Rekreacji “Krajna Arena” było wiele emocji, zdrowej rywalizacji i ogrom dopingu. W tegorocznym turnieju wzięło udział 10 drużyn z następujących placówek z województwa kujawsko – pomorskiego : ŚDS w Tucholi, WTZ w Tucholi, WTZ w Mroczy, ŚDS w Więcborku, WTZ w Nakle, WTZ w Grudziądzu, DPS w Suchorączku, DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim, OPS w Sępólnie Krajeńskim, WTZ w Sępólnie Krajeńskim.
W zaciętych rozgrywkach zwyciężyła drużyna reprezentująca WTZ w Grudziądzu. GRATULUJEMY!!! II miejsce zajęła drużyna ŚDS w Tucholi, III miejsce DPS dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim.


Dodatkowo wylosowano nagrodę specjalną ufundowaną przez WIADOMOŚCI KRAJEŃSKIE, którą otrzymała drużyna z OPS w Sępólnie Krajeńskim.
W tym roku Stowarzyszenie “Dorośli – Dzieciom” ogłosiło konkurs dla najlepiej kibicującej szkoły. Nagrodę otrzymał Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.
Wszyscy przybyli uczestnicy i goście mogli obejrzeć wystawę przedstawiającą zdjęcia z poprzednich turniejów w „Zbijaka”.
Turniej uatrakcyjnił również występ grupy cyrkowej – animatorów pedagogiki cyrku. Przeprowadzono również warsztaty cyrkowe dla uczestników turnieju związane z umiejętnościami żonglerki, magii i iluzji. Wspólna zabawa jeszcze bardziej połączyła i zintegrowała uczestników oraz dostarczyła mnóstwo radości. BARDZO DZIĘKUJEMY!!!


Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za obecność zaproszonym gościom, władzom powiatu i gminy Sępólno Krajeńskie, przedstawicielom i dyrektorom placówek oraz przedstawicielom lokalnych mediów.
Dziękujemy obsłudze hali CSiR za udostępnienie obiektu, sędziom za profesjonalne przeprowadzenie rozgrywek, klubowi MLKS Krajna, obsłudze kawiarenki za serdeczne ugoszczenie zaproszonych gości. Dziękujemy ratownikowi medycznemu za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.


Bardzo dziękujemy wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie oraz wolontariuszom EVS /Erasmus + i wszystkim naszym przyjaciołom, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu turnieju oraz okazali wsparcie i towarzyszyli drużynom podczas turnieju. Dzięki Wam po raz kolejny doświadczyliśmy wspaniałej życzliwości i ciepła.
Dziękujemy redakcji “Wiadomości Krajeńskich” za ufundowanie nagrody specjalnej.


Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Gminy Sępólno Krajeńskie, Powiatu Sępólna Krajeńskiego oraz Stowarzyszenia „Dorośli – Dzieciom”. Serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Runowo oraz Banku Spółdzielczego w Więcborku za wsparcie finansowe.