W kinie i kręgielni

17 czerwca 2022 r. uczestnicy projektu „Bezpieczny dom – pewna przyszłość” wybrali się na wycieczkę do kina oraz kręgielni w Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu był Olimpic Bowling Center przy Łuczniczce. Tam, całe rodziny mogły sprawdzić swoją koordynację wzrokowo-ruchową, a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Każdy tor zajęły kilkuosobowe rodziny. Najtrudniejszym zadaniem okazało się połączenie kroków z rzutem, ponieważ większość dzieci po raz pierwszy grało w prawdziwe kręgle. Współzawodnictwo na torach wiązało się z dużymi emocjami. Okrzykom radości, wywoływanym przewróceniem wszystkich kręgli, nie było końca. W przerwie uczestnicy mogli się posilić pizzą i słonymi przekąskami.

W kinie uczestnicy mieli do wyboru dwa filmy: Buzz Astral oraz Top Gun: Maverick. Pierwszy szczególnie upodobały sobie dzieci, ponieważ był to film animowany z elementami science fiction. Na drugim większą część widzów stanowili dorośli, którzy śledzili losy bohaterów testujących najnowocześniejsze maszyny w amerykańskiej marynarce wojennej.

Wspólny czas w radosnej atmosferze upłynął bardzo szybko. Uczestnicy w czasie wyjazdu mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego, a dzieci uczyły się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.