Warsztaty „CV krok po kroku”

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” 13 czerwca br. odbyły się warsztaty „CV krok po kroku”, w których uczestniczyli uczniowie kl. 1. Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim.

gci,gmina,sd-d

CV powinno eksponować pozytywne cechy kandydata ubiegającego się o pracę i stawiać go w korzystnym świetle w oczach przyszłego pracodawcy. Czy istnieją zasady życiorysu idealnego? W kwestii dokumentów aplikacyjnych nie ma uniwersalnych mechanizmów –  są jedynie pomysły i koncepcje, które warto znać i wykorzystać, aby zdobyć wymarzoną pracę. CV musi być napisane z myślą o potencjalnym miejscu zatrudnienia i przekonać pracodawcę, że warto z danym kandydatem nawiązać kontakt.

Należy zadbać, aby życiorys posiadał odpowiednią formę graficzną (można stosować pogrubienie, kursywę lub podkreślenie, w wypadku istotnych kwestii, ale należy zachować umiar) oraz o estetykę dokumentów – mało prawdopodobne jest, by pracodawca przeczytał poplamione lub pomięte CV.

Funkcjonalny, chronologiczny, alternatywny… a może CV osiągnięć? – który rodzaj wykorzystać do opisania swoich kompetencji? Co zrobić, kiedy jesteśmy absolwentami bez doświadczenia zawodowego? Czy obowiązkowo załączać referencje, a w CV zamieścić zdjęcie? W jaki sposób zatrzymać uwagę rekrutera na dłużej?

Staranne i przemyślane przygotowanie dokumentów aplikacyjnych jest bardzo ważne, ponieważ CV stanowi jedyny element w drodze do podjęcia pracy, nad którym kandydat posiada pełną kontrolę. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby nasz życiorys wypadł korzystnie i zaciekawił rekrutera lub pracodawcę. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy  Sępólno Krajeńskie.