Warsztaty edukacyjno-ekologiczne

W Warsztacie Terapii Zajęciowej realizowany jest projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Co na Krajnie piszczy? – czyli ekologicznie z muzyką poznajemy nasz region” w ramach którego odbywają się warsztaty edukacyjno-ekologiczne.

Uczestnicy w trakcie zajęć poznali najbliższą okolicę fotografując przyrodę i ciekawe miejsca Krajny. Poszerzyli wiedzę na temat walorów turystycznych własnego regionu. Poznali sposoby aktywnego spędzania wypoczynku. Podczas spotkania ze strażakiem pozyskali niezbędną wiedzę jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Mieli okazję zobaczyć również całe wyposażenie wozu strażackiego, a także poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka.

Podczas spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kraj. rozmawiali o konsekwencji niewłaściwych zachowań w sieci i w życiu. Dowiedzieli się z czego składa się mundur policjanta. Zaprezentowano również sprzęt, służący do ochrony w sytuacji rozpraszania tłumu podczas zbiorowo naruszonego porządku publicznego. Mieli możliwość wejścia do radiowozu. Policjant z działu kryminalistyki opowiadał i pokazał jakie są narzędzia i sposoby do wykrywania śladów na miejscu przestępstwa.

W trakcie zajęć muzycznych uczestnicy poznali różne gatunki muzyczne oraz wykonali instrumenty z recyklingu.

logoEFS

LGD_nasza_krajna-bdf6e483