Warsztaty IT dla 3. grupy uczestników

logo-sicienkoW październiku kolejna grupa uczestników projektu „Centrum Aktywności Rodziny drogą do integracji – PAL” wzięła udział w Warsztatach IT. Podczas szkolenia kursanci poznali nowe funkcje praktycznych programów i zwiększyli swoje umiejętności związane z obsługą komputera i Internetu.

Tematyka zajęć obejmowała m.in. narzędzia internetowe do tworzenia infografiki (plakatów, zaproszeń, życzeń i innych grafik użytkowych), edycji zdjęć, prezentacji multimedialnych, efektywnej obsługi dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych. Osoby zainteresowane posiadaniem skrzynki e-mail nauczyły się, w jaki sposób założyć konto, odbierać i wysyłać wiadomości z załącznikami, grupować je i wyszukiwać. W trakcie szkolenia odbyły się zajęcia na temat poprawnego formatowania dokumentów. O ile same pisanie na klawiaturze raczej nie sprawia nam trudności, o tyle warto jednak wiedzieć, jak powinien wyglądać odpowiednio przygotowany do druku dokument tekstowy, by prezentował się estetycznie. Usługi Outlook.com, OneDrive i Office Online, a także umieszczanie wpisów i grafiki na stronie internetowej zostały zaprezentowane i przećwiczone podczas zajęć.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza okaże się pomocna w obsłudze komputera na co dzień, a samodzielne zaprojektowanie np. zaproszenia lub kartki urodzinowej, czy przygotowanie pisma, nie będzie stanowiło żadnego problemu.