Ważny temat w Szkole Rodzenia – nietrzymanie moczu po porodzie

1 lipca 2016 r. w Szkole Rodzenia „Mamo, Tato tu jestem III” odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiono problematykę nietrzymania moczu u kobiet po porodzie.

Zajęcia opierały się na przedstawieniu czynników ryzyka, diagnostyki i technik leczenia tej przypadłości. Znajomość zagadnień związanych z NTM jest bardzo ważna – problem ten dotyka wielu kobiet, a wiedza jest najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z nim. Podczas spotkania omawiane były ćwiczenia mięśni dna miednicy, które są odpowiedzialne za utrzymanie narządów rodnych, moczowych i odbytniczych. Nietrzymanie moczu jest przypadłością, z którą można sobie poradzić – tym samym poprawić jakość relacji towarzyskich, osobistych, sfery intymnej – przede wszystkim ulepszyć jakość życia.

Na kolejne spotkanie z tego zakresu zapraszamy 22 lipca 2016 r. o godz. 17:30 do „Baby Caffe” w Centrum Małego Dziecka i Rodziny, Żłobek i Klub Dziecięcy (ul. Młyńska 33).

Zadanie „Szkoła Rodzenia” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Kraj. jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.