Wizyta studyjna przedstawicieli portugalskiego stowarzyszenia „ProAtlântico – Associação Juvenil”

logo ponadnarodowyW dniach 21-24 listopada 2019 roku trwała wizyta studyjna w „Centrum Aktywności Europejskiej Rodziny”, projekcie ponadnarodowym, w którym „Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim wraz z partnerem z Portugalii „ProAtlântico –Associação Juvenil”, na podstawie własnej wiedzy i wymiany doświadczeń, opracowali metodę pracy z rodziną w otwartym środowisku. Model ten opiera się na założeniu, że pomoc dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym będzie skuteczna tylko wówczas, gdy zostaną nią objęci uczestnicy projektu i członkowie ich otoczenia (rodzin).

Projekt ponadnarodowy sfinansowano ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa Współpraca Się Opłaca” realizowanego przez Grupę Profesja sp. z o.o.

Projekt ten jest projektem komplementarnym do projektu „Centrum Aktywności Rodziny – PAL” finansowanego z EFS.

W ramach wizyty studyjnej goście z Portugalii odwiedzili między innymi Urząd Marszałkowski w Toruniu, UKW w Bydgoszczy, Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim, Centrum Małego Dziecka i Rodziny, Świetlicę Terapeutyczną, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Centrum Aktywności Społecznej, Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim.