Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu

Bez tytułu

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu poprawiają sprawność fizyczną dzieci i sprzyjają czynnemu wypoczynkowi. Podczas piątkowego spotkania „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa II” dzieci wraz z rodzicami mieli okazję spotkać się w Eko –Gaju, korzystać z pięknej pogody oraz przestrzeni przygotowanej specjalnie dla maluszków.

Podczas zabaw ruchowych dzieci rozwijały swoją motorykę, czyli siłę, szybkość, zręczność i równowagę. Ponadto uczyły się pokonywać trudności i odnosić sukcesy, a co ważne wzmacniały swoje umiejętności społeczne poprzez nawiązywanie pierwszych relacji społecznych. Wspólne spędzanie czasu to ogromna radość nie tylko dla dzieci, ale także ich rodziców.

W trakcie zajęć rodzice mieli okazję porozmawiać ze sobą, wymienić się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami na temat sukcesów i wyzwań rozwojowych swoich dzieci.

Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w ramach projektu „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa II” finansowane w ramach środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.