Zabawy sensoryczne – ciecz nienewtonowska

bgk

Zabawy sensoryczne dostarczają nam wielu pozytywnych doznań – podczas piątkowego spotkania „Baby Caffe”, realizowanego w ramach projektu „Trampolina rozwojowa” programu „Na dobry początek” Fundacji BGK, dzieci wraz z rodzicami poznały magię tworzenia cieczy nienewtonowskiej.

Powszechnie znany krochmal używany przez nasze babcie, okazał się świetnym pomysłem na niebanalną zabawę. Dzieci miały okazję zabarwić wodę i połączyć ją z mąką ziemniaczaną. Powstała masa okazała się ciekawą i atrakcyjną formą zabawy. Zaangażowani rodzice i dzieci łączyli kolory, obserwowali zachodzące zmiany i cieszyli się ze wspólnych eksperymentów. Nasza propozycja spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem stała się inspiracją do zabaw rodziców wraz z pociechami w domu, dostarczyła wielu pozytywnych emocji, wprowadziła w nastrój zaciekawienia i relaksu.

Zadanie  „Baby Caffe” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. w ramach projektu pt. „Trampolina rozwojowa” w ramach IX edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!” finansowanego ze środków Fundacji BGK.