Zabawy wielozmysłowe

Podczas wakacyjnych spotkań Baby Caffe odkrywaliśmy świat za pomocą zmysłu wzroku i dotyku. Były zabawy wodne, zabawy z kształtkami z wypustkami, piłkami o różnej fakturze, piórkami oraz klockami z mieniącym się brokatem.

Na naszych spotkaniach gościliśmy również panią Honoratę, fizjoterapeutę, która opowiadała o rozwoju ruchowym dzieci, demonstrowała i dawała cenne wskazówki. Rodzice mogli dopytać o różne ważne sprawy dotyczące rozwoju ich dzieci nauczyć się prawidłowego wspierania ruchów przygotowujących np. do raczkowania czy chodzenia malucha. Sensoryka jest bardzo popularnym tematem wśród rodziców małych dzieci. Coraz szerzej mówi się o potrzebie stymulowania zmysłów malucha dla prawidłowego rozwoju. Po to aby dzieci płynnie przetwarzały bodźce, które są tak potrzebne w dalszej nauce, koncentracji uwagi, a nawet podczas jedzenia. W przyjaznej atmosferze rodzice mieli okazję porozmawiać, wymienić się doświadczeniem oraz wspólnie spędzić czas.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Zapraszamy na kolejne zajęcia 16.09.2020 na godz. 17:00

Zadanie „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa V” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko–Pomorskiego