Zakończenie projektu “Centrum Aktywności Rodziny III”

Informujemy, iż 29 września 2015 o godz. 16.00 przy ul.Szkolnej 8/7 odbędzie się uroczyste zakończenie projektu „Centrum Aktywności Rodziny III” .Przypomnijmy, iż projekt rozpoczął się 1 września 2014 r. Przez prawie rok 37 uczestników: 30 pań i 7 panów korzystało z różnych form wsparcia: asystentów rodzinnych, doradztwa zawodowego, coachingu i warsztatów. Ponadto, wszyscy beneficjenci podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe kończąc szkolenia w zakresie:
–    Asystent ds. administracyjnych (13 osób)
–    Opiekun/ka dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych (10 osób)
–    Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej (4 osoby)
–    Instruktor garncarstwa (1 osoba)
–    Stylista fryzur (2 osoby)
–    PNF (1osoba)
–    Kosmetyczka Terapeutka SPA (3 osoby)
–    Operator wózków jezdniowych z prawem jazdy kat. B (2 osoby)
–    Instruktor kulturystyki (1osoba)
Jak widać staraliśmy się, aby szkolenia były rzeczywiście dostosowane do potrzeb danej osoby. Dlatego zorganizowaliśmy tak wiele rodzajów szkoleń: stosowanie do dalszej ścieżki zawodowej każdego uczestnika.
Po szkoleniach uczestnicy zostali skierowani na półroczne staże na terenie naszego województwa. Jak oceniają je sami uczestnicy „było warto”.
Mamy informację, iż 16 osób po ukończeniu udziału w projekcie otrzyma dalsze zatrudnienie. Bardzo nas to cieszy, bo właśnie to był cel projektu „Centrum Aktywności Rodziny III” – wejście lub powrót na rynek pracy. Gratulujemy!