“Zielony Bocian” – rozwijamy kreatywność i wyobraźnię

Kolejne spotkania naszej twórczej projektowej społeczności w ramach zajęć w projekcie „Przyjazna przystań” pod nazwą „Zielony Bocian” poświęcone było rozwijaniu kreatywności i wyobraźni przestrzennej.
Uczestnicy tworzyli trójwymiarowe figury za pomocą długopisów 3D. Ta z pozoru prosta technika nakładania różnokolorowych linii daje niesamowite efekty przestrzenne. Tworzenie biżuterii, figur o różnej stylistyce i proporcjach pozwalają naszym uczestnikom przenieść się w świat oryginalności myślenia i efektywnego tworzenia swoich wzorów.
Kolejną twórczą inspiracją było tworzenie naturalnych mydełek glicerynowych o niepowtarzalnych zapachach , kształtach i kolorach z dodatkiem suszonych owoców, cytrusów, ziół, kawy oraz kwiatów. Wykonanie takich mydełek pobudzało wszystkie nasze zmysły, wprawiało nas w zachwyt , zaskoczenie i podziw. Kreatywna zabawa z mydełkami wprowadzała nas w relaksujący nastrój. Do każdego mydełka dziecko mogło dołączyć etykietkę z własną dedykacja jako podarunek dla najbliższych.