„Zostań najlepszym uczniem w klasie” – relacja z zajęć

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się 4 zajęcia pn. „Zostań najlepszym uczniem w klasie”. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

Zajęcia rozpoczynaliśmy od prezentacji na temat mnemotechnik – tych metod i trików, które umożliwiają zapamiętywanie, przechowywanie i efektywne przypominanie sobie obszernych partii materiału. W trakcie zajęć przedstawiliśmy praktyczne wskazówki, jak uczynić proces uczenia się nie tylko skutecznym, ale i przyjemnym.

Następnie uczniowie zostali zaproszeni do aktywnego udziału w warsztatach, podczas których mieli okazję wypróbować różne techniki mnemotechniczne. Uczestnicy spotkania wzięli też udział w zespołowym quizie interaktywnym, którego celem było uporządkowanie i utrwalenie zdobytej wiedzy. Uczniowie, podzieleni na grupy, z zapałem odpowiadali na pytania.

Mamy nadzieję, że te zajęcia udowodniły, że nauka może być przyjemna i efektywna, a każdy uczeń ma potencjał, by stać się najlepszym w swojej klasie! Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie. Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.