Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 20 października 2025 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie miało na celu przypomnienie uczestnikom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz utrwalenie wiedzy o odpowiedzialnym zachowaniu w ruchu drogowym. W zajęciach wykorzystano interaktywny quiz, który w ciekawy sposób sprawdzał znajomość przepisów i sytuacji, z jakimi dzieci mogą spotkać się w drodze do szkoły.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zachowanie ostrożności na przejściach dla pieszych oraz zwracanie uwagi na sygnalizację świetlną i pojazdy. Interaktywny charakter zajęć sprawił, że nauka była nie tylko pouczająca, ale też pełna zabawy i zaangażowania. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz uczyły się właściwego reagowania w sytuacjach, które mogą wystąpić na drodze.

Zajęcia zakończyły się wspólnym podsumowaniem, podczas którego uczestnicy przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Spotkanie było doskonałą okazją, aby w przystępny i ciekawy sposób utrwalić wiedzę, która może pomóc uniknąć niebezpiecznych sytuacji w codziennym życiu.

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie