Klub Młodego Odkrywcy – ZSP Paterek

„Mali odkrywcy na tropie przyrody”

W naszej szkole od końca września  w ramach projektu „ Działania na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w gminie Nakło nad Notecią” ,działa Klub Młodego Odkrywcy. To „czterech małych muszkieterów” z klasy pierwszej, którzy zainteresowani są poznawaniem świata poprzez doświadczenia i samodzielne odkrywanie praw rządzących naturą. Zajęcia odbywają się w atmosferze współpracy, kreatywności i dobrej zabawy, a każdy uczestnik może poczuć się jak prawdziwy naukowiec.

Podczas spotkań  uczniowie:

  • wykonują doświadczenia z powietrzem i wodą
  • stawiają pytania i samodzielnie szukają odpowiedzi dotyczących lasu i jego mieszkańców
  • obserwują przyrodę podczas wycieczek
  • zbierają potrzebne materiały , które wykorzystują do budowy makiety lasu, malowania kamieni, tworzenia lasu w słoiku
  • konstruują proste modele
  • dbają o potrzeby ptaków w okresie zimowym budując karmniki dla ptaków z plastikowych butelek
  • pracują zespołowo, dzieląc się pomysłami i wnioskami,

Razem odkrywamy, jak fascynujący potrafi być świat, gdy spojrzy się na niego oczami odkrywcy.

Opiekun : Mariola Cichocka

Zajęcia odbywają się w ramach projektu unijnego nr FEKP.08.12-IP.02-0001/24  pt. „Działania na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w gminie Nakło nad Notecią”

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE