
„Mali odkrywcy na tropie przyrody”
W naszej szkole od końca września w ramach projektu „ Działania na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w gminie Nakło nad Notecią” ,działa Klub Młodego Odkrywcy. To „czterech małych muszkieterów” z klasy pierwszej, którzy zainteresowani są poznawaniem świata poprzez doświadczenia i samodzielne odkrywanie praw rządzących naturą. Zajęcia odbywają się w atmosferze współpracy, kreatywności i dobrej zabawy, a każdy uczestnik może poczuć się jak prawdziwy naukowiec.
Podczas spotkań uczniowie:
- wykonują doświadczenia z powietrzem i wodą
- stawiają pytania i samodzielnie szukają odpowiedzi dotyczących lasu i jego mieszkańców
- obserwują przyrodę podczas wycieczek
- zbierają potrzebne materiały , które wykorzystują do budowy makiety lasu, malowania kamieni, tworzenia lasu w słoiku
- konstruują proste modele
- dbają o potrzeby ptaków w okresie zimowym budując karmniki dla ptaków z plastikowych butelek
- pracują zespołowo, dzieląc się pomysłami i wnioskami,
Razem odkrywamy, jak fascynujący potrafi być świat, gdy spojrzy się na niego oczami odkrywcy.
Opiekun : Mariola Cichocka
Zajęcia odbywają się w ramach projektu unijnego nr FEKP.08.12-IP.02-0001/24 pt. „Działania na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w gminie Nakło nad Notecią”
#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE




















