W zeszłym tygodniu w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe zaplanowane w ramach projektu „Witaj przyrodo, witaj przygodo – kadrujemy Krajnę!” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Mając na uwadze dobro ziemi krajeńskiej, tematem trzecich zajęć była szeroko pojęta ekologia i sposoby dbania o przyrodę. Za pomocą prezentacji multimedialnej „Sępólno Krajeńskie – moja przyroda, moja przygoda” zawierającej najważniejsze informacje dotyczące ochrony środowiska przyrodniczego, uczestnicy dowiedzieli się, jak przeciwdziałać niszczeniu i zaśmiecaniu na naszej małej ojczyzny, którą chronić możemy w różny sposób – np. włączając się w różne akcje proekologiczne np. Dzień Ziemi, Światowy Dzień Ochrony Środowiska, Sprzątanie Świata itp. Na co dzień także musimy dbać o czystość naszego otoczenia – nie wyrzucać papierków na ulice, nie zostawiać butelek po napojach w lasach, parkach. Segregując śmieci, zaoszczędzamy surowce naturalne, które mogą zostać wykorzystane ponownie. Powinniśmy chętnie uczestniczyć w akcjach mających na celu powiększenie obszarów zieleni – w nasadzeniach drzew, kwiatów, krzewów.
Podczas zajęć powstały plakaty o treści proekologicznej, których celem było przekazanie najważniejszych informacji o efektywnym dbaniu o środowisko oraz wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę. Dla utrwalenia informacji uczestnicy zajęć zagrali w ekologiczną grę edukacyjną.
Coraz bliżej plenerowego spotkania w ramach projektu „Witaj przyrodo, witaj przygodo – kadrujemy Krajnę!”. Tym razem czekać na nas będą ciekawostki i zadania na drodze ekoprzystanków mieszczących się na trasie sępoleńskiej promenady. Zaobserwujemy przyrodnicze uroki Krajny, a najpiękniejsze uwiecznimy na zdjęciach, z których sporządzona zostanie wystawa fotograficzna.