Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w SP2

W SP2 w Nakle nad Not. zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane są w ramach

projektu „Działania na rzecz kształtowania i rozwoju kompetencji kluczowych uczniów

w gminie Nakło nad Notecią” od września 2025 r.

 

W zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych uczestniczą uczniowie z klas 1-8, którzy mają trudności w opanowaniu wiadomości i umiejętności szkolnych przewidzianych programem.

Celem jest pomoc w zrozumieniu trudnych zagadnień oraz wyrównanie szans edukacyjnych. Sukcesy osiągnięte dzięki dodatkowym zajęciom mogą zwiększyć motywację do dalszej nauki.

Zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze są kluczowym elementem wsparcia uczniów,  które pozwala na skuteczne nadrobienie zaległości i poprawę wyników w nauce.

Podczas zajęć nauczyciele wykorzystują pomoce dydaktyczne np. gry planszowe, klocki sylabowe „Łowcy wyrazów”, dobble, matę do kodowania Korzystają również z gier on-line w nowej pracowni komputerowej, która powstała w ramach projektu. Wykorzystują  swoje umiejetności w codziennych sytauacjach życiowych np. podczas wyjścia do biblioteki, sklepu.

Nauczyciele prowadzący zajęcia dydantyczno-wyrównawcze:

Ewa Bębnista, Monika Stachowska, Daria Brukwicka, Małgorzata Komorowicz, Lilianna Grabarkiewicz, Żanetta Lustig-Gołębiewska

„Działania na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w gminie Nakło nad Notecią”
Nr projektu FEKP.08.12-IP.02-0001/24

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie