KLUB MŁODYCH TWÓRCÓW – TWOJA PRZESTRZEŃ

gmina, sd-d

Już od lutego tego roku w Klubie Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” trwa finansowany z Gminy Sępólno Krajeńskie projekt „KMT: Twoja Przestrzeń”. W ramach projektu odbywają się cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. W poniedziałki można wyrazić siebie w kreatywny sposób biorąc udział w zajęciach plastycznych współprowadzonych przez naszą wolontariuszkę z Łotwy Zanete. We wtorki zapaleni (albo i nie) sportowcy są mile widziani w sali gimnastycznej przy ulicy Jeziornej, gdzie odbywają się zajęcia z siatkówki. Środy to sekcja językowa – język angielski, który wciąga bardziej niż ten w szkole. W czwartki można sprawdzić się w animacji cyrkowej: żonglerka, poi, ogień i wiele innych. Piątki natomiast to wieczory filmowe, podczas których oglądamy to, co warte zobaczenia.

Zajęcia w klubie są współprowadzone przez naszych wolontariuszy, którzy biorą udział w projekcie Wolontariat Europejski (EVS) w ramach programu Erasmus +. Oprócz tego, że można miło i ciekawie spędzić czas, jest też możliwość sprawdzenia swoich sił w komunikacji z ludźmi pochodzącymi z innych krajów. W tym roku gościmy wolontariuszy z Łotwy, Armenii, Portugalii, Gruzji, Turcji i Czeczenii, jest więc okazja, żeby poznać osoby, które pochodzą z różnych krajów i mają do zaproponowania wiele interesujących rzeczy.

Oprócz cyklicznych zajęć w Klubie Młodych Twórców zorganizowaliśmy również kilka imprez tematycznych. Mieliśmy wieczór sushi, wieczór turecki i gruziński. Było też powitanie wiosny na sępoleńskim Placu Wolności i imprezy, na które zapraszały nas lokalne instytucje (m.in. Biblioteka czy Zespół Szkół nr 3).

Obecnie klub odpoczywa… też zasłużył na wakacje… ale wolontariusze już myślą o kolejnych przedsięwzięciach. Do końca projektu „Twoja Przestrzeń” oprócz zajęć, odbędzie się jeszcze kilka wieczorów tematycznych, wyjazd do teatru oraz konkurs plastyczny. To wszystko od już września. Jeżeli i Ty nie masz pomysłu, co zrobić z czasem wolnym, nie mów, że wieje nudą i nic się nie dzieje – zaglądaj do klubu, tam na pewno znajdziesz coś dla siebie!